Aukční rekordy
Dva ptáčci
Id: 293502
kombinovaná technika/akvarel/papír, rozměr ve výřezu 40,5 x 28 cm, značeno a datováno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
99 001 Kč
Břetislav Benda
Motocyklista
Id: 239102
bronzová plastika, výška odlitku 26 cm, délka 39 cm, celková výška s dřevěným podstavcem 33 cm, značeno na podstavci, číslováno 3/5, stav viz foto, jedná se o oficiální odlitek, pocházející z umělcovy pozůstalosti viz přiložené osvědčení o původu vystavené vnuky autora
Vyvolávací cena:
25 000 Kč
99 000 Kč
Tisk k 50. narozeninám
Id: 259203
soubor 10 (+ úvodní strana) ručně kolorovaných linorytů/papír, vydaných vlastním nákladem k 50. narozeninám v počtu 20 kusů, rok vzniku 1935, jedná se o pracovní koncept, který byl následně vydán v počtu 20ti kusů, k tomuto souboru jsou přiloženy tři pracovní studie akvarelem či tužkou a vlastnoruční seznam jednotlivých listů, na zadní straně potvrzení pravosti z roku 1997 od Dr. Fr. Dvořáka
Vyvolávací cena:
18 000 Kč
99 000 Kč
František Drtikol
Políčka
Id: 267502
olej/překližka, rozměr 25,5 x 19,5 cm, značeno a datováno vlevo dole, popsáno na zadní straně, lehce poškozený rám
Vyvolávací cena:
4 000 Kč
99 000 Kč
Emil Filla
Kůň přepadený tygrem
Id: 342005
lept/akvatinta/papír, rozměr listu 60,5 x 45 cm, značeno a číslováno ve spodní části, zaskleno, poškozený rám, uvedeno v soupisu Grafického díla E. Filly od Čestmíra Berky viz foto
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
99 000 Kč
Josef Mánes
Posezení
Id: 356202
kombinovaná technika/papír, rozměr 21 x 27 cm, značeno monogramem vlevo dole, zaskleno, poškozený rám, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Naděždou Blažíčkovou-Horovou
Vyvolávací cena:
3 000 Kč
99 000 Kč
Josef Jíra
Pstruzi na Jizeře
Id: 376101
olej/plátno, rozměr 33 x 39 cm, značeno a datováno vpravo dole, autorsky popsáno na zadní straní straně, drobné otřeniny na původním rámu
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
99 000 Kč
Vladimír Komárek
Kaktus
Id: 391703
olej/plátno, rozměr 70 x 90 cm, značeno a datováno dole uprostřed, autorsky olištováno
Vyvolávací cena:
6 500 Kč
99 000 Kč
Vladimír Kompánek
Fašiangy
Id: 473801
olej/sololit, rozměr 50 x 70 cm, značeno vpravo dole a monogramem ve spodní části, rámováno, přiložen Znalecký posudek vystavený PhDr. Mariánem Kvasničkou
Vyvolávací cena:
9 500 Kč
99 000 Kč
Lutobor Hlavsa
Pocta Fellinimu
Id: 526201
olej/plátno, rozměr 90 x 120 cm (VELKÝ FORMÁT), značeno a datováno vlevo dole, rámováno, uvedeno v katalogu výstavy Lutobor Hlavsa konané ve dnech 19.10. - 14.11.2020 (viz foto)
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
99 000 Kč
František Hodonský
Noční řeka
Id: 509704
olej/plátno, rozměr 110 x 140 cm (VELKÝ FORMÁT), značeno, datováno a popsáno na zadní straně, nerámováno
Vyvolávací cena:
15 000 Kč
98 100 Kč
Josef Liesler
Když Hieronymus medituje
Id: 114601
olej/plátno, rozměr 50,5 x 40,5 cm, signováno vpravo dole, datováno, oděrky na rámu, původní stav
Vyvolávací cena:
18 000 Kč
98 040 Kč
Vladimír Komárek
Židle a ptáci
Id: 86201
olej/plátno, rozměr 90 x 70 cm, signováno uprostřed dole, datováno 71, popsáno na zadní straně, autorsky rámováno, zcela původní stav, majitel získal přímo od autora
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
98 000 Kč
Josef Rataj
Homer
Id: 489101
kombinovaná technika, akryl/sprej/termochrom/plátno, rozměr 120 x 100 cm, značeno vpravo dole, nerámováno, přiložen certifikát pravosti vystavený autorem
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
98 000 Kč
Zdeněk Burian
Setkání bojovníků
Id: 12105
kvaš/papír, rozměr ve výřezu 23 x 29,5 cm, signováno vpravo dole, paspartováno, volně loženo, nerámováno, původní stav
Vyvolávací cena:
7 000 Kč
97 000 Kč
František Kaván
Před alejí
Id: 98701
olej/karton, rozměr 20,5 x 28,5 cm, signováno vlevo dole, věnování, doba vzniku 1900-01, rámováno, původní stav viz foto, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
10 000 Kč
97 000 Kč
Archanděl Michael (pro vnuka Bohuslava Reynka)
Id: 224202
částečně zlacené olovo, rozměr 34,5 x 35 cm, značeno, rok vzniku 1973, autorský odlitek, přiloženo potvrzení o pravosti uměleckého díla dcerou a předsedkyní správní rady Nadačního fondu Kmentová Zoubek, v soupisu autorova díla uvedeno pod č. 322
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
97 000 Kč
Antonie Brandeisová
Náměstí v Benátkách
Id: 259501
olej/dřevěná deska, rozměr 24 x 13,2 cm, značeno monogramem vpravo dole, dřevěná deska podélně prasklá, oděrky na rámu,
Vyvolávací cena:
14 000 Kč
97 000 Kč
František Kupka
Akt studie z Fete de Neuilly
Id: 303501
kresba tužkou/papír, rozměr ve výřezu 19,5 x 14,8 cm, značeno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, lehce poškozený rám, popsáno na zadní straně
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
97 000 Kč
Boris Jirků
CANCT
Id: 367703
malba/sololit, rozměr vč. autorského rámování 156,5 x 143,5 cm, značeno a datováno vpravo dole, popsáno uprostřed dole, autorsky rámováno, ojediněle se vyskytující velký formát
Vyvolávací cena:
18 000 Kč
97 000 Kč
Čeněk Pražák
Rytmus
Id: 379801
olej/plátno, rozměr 90 x 75 cm, značeno vpravo dole, malba v ploše drobně poškozena, oděrky na autorském olištování
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
97 000 Kč
Klíčnice
Id: 437402
reliéf, olovo/cín/zlato, rozměr 40 x 11 cm, značeno na zadní straně
Vyvolávací cena:
9 500 Kč
97 000 Kč
Múzička Thália
Id: 468801
olověný reliéf/zlato, rozměr 18,8 x 19 cm, značeno na zadní straně, přiloženo Potvrzení pravosti uměleckého díla vystavené Nadačním fondem Kmentová Zoubek, vznik 1978
Vyvolávací cena:
9 000 Kč
97 000 Kč
Josef Rataj
Bart
Id: 478101
kombinovaná technika, akryl/sprej/termochrom/plátno, rozměr 100 x 120 cm, značeno vlevo dole, nerámováno, přiložen certifikát pravosti vystavený autorem
Vyvolávací cena:
9 500 Kč
97 000 Kč
Iva Hüttnerová
Osamělý ostrov
Id: 391404
olej/plátno, rozměr 24 x 30 cm, značeno a datováno ve spodní části
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
96 999 Kč
Zdeněk Burian
Malý rybář
Id: 6702
olej/překližka, rozměr 45 x 32,5 cm, signováno vpravo dole, datováno 45, obraz i rám ve velmi dobrém stavu
Vyvolávací cena:
16 000 Kč
96 000 Kč
Jaroslav Šetelík
Pražský hrad
Id: 41801
olej/plátno, rozmněr 65 x 75, signováno vpravo dole, oděrky na rámu, původní stav
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
96 000 Kč
Emil Filla
Stojící žena
Id: 216608
patinovaný bronz, celková výška odlitku cca 44 cm, značeno a datováno ve spodní části 34, výška mramorového podstavce cca 2 cm, na povrchu lokální otřeniny vzniklé časem, jedná se pravděpodobě o starší odlitek
Vyvolávací cena:
8 000 Kč
96 000 Kč
Otakar Nejedlý
Sběrači v pralese
Id: 260207
olej/dřevo, rozměr 23 x 27,5 cm, značeno vlevo dole, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
6 500 Kč
96 000 Kč
Josef Navrátil
Plachetnice na alpském jezeře
Id: 278604
kvaš/lepenka, rozměr ve výřezu 19,5 x 24 cm, značeno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, poškozený rám, pod sklem malba lehce znečištěna, přiložen písemný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové
Vyvolávací cena:
3 800 Kč
96 000 Kč
Alois Bubák
Alpská krajina s jezerem
Id: 310204
olej/plátno, rozměr 49 x 64 cm, značeno a datováno vpravo dole, novodobě rámováno, v malbě drobná poškození, přiložen písemný posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
96 000 Kč
František Kaván
Snopy pod Troskami
Id: 378203
olej/karton, rozměr 50 x 65, cm, značeno vlevo dole, oděrky na původním rámu, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
96 000 Kč
Vladimír Komárek
Džbán
Id: 391702
olej/plátno, rozměr 70 x 90 cm, značeno dole uprostřed, olištováno
Vyvolávací cena:
6 500 Kč
96 000 Kč
Ludmila Jiřincová
Žena
Id: 413508
olej/plátno, rozměr 50 x 66 cm, značeno a datováno vpravo dole, rámováno, přetřený rám
Vyvolávací cena:
10 500 Kč
96 000 Kč
Kája Saudek
Tanečnice
Id: 454604
kombinovaná technika, tužka/tuše/latexové barvy/karton, rozměr 37,5 x 25,5 cm, značeno na pravé straně, zaskleno, rámováno
Vyvolávací cena:
9 500 Kč
96 000 Kč
August Brömse
Biblický motiv
Id: 485301
kombinovaná technika/karton, rozměr 34 x 24 cm, značeno na zadní straně, rámováno, poškozený rám, malba místy krakelovaná a vypadaná, přiložen znalecký posudek, který vyhotovil Mgr. Ivo Habán Ph.D.
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
96 000 Kč
Karel Chaba
Čertovka
Id: 510904
olej/plátno, rozměr 58 x 68 cm, značeno a datováno vpravo dole, rámováno, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
96 000 Kč
Loďka v krajině
Id: 530201
akvarel/papír, rozměr ve výřezu 39 x 26 cm, značeno a datováno vpravo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno, oděrky na rámu, přiložen soudněznalecký posudek PhDr. Jana Štíbra
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
96 000 Kč
František Hodonský
Břehy u Bezděkova
Id: 509701
olej/plátno, rozměr 150 x 90 cm (VELKÝ FORMÁT), značeno a datováno vpravo dole, olištováno, datováno a popsáno na zadní straně
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
95 100 Kč
Ladislav László Mednyánszky
Krajina v mlze s potokem
Id: 1672
olej/karton, rozměr malby 16 x 28,7 cm, signováno vpravo dole, oděrky na rámu, původní stav, přiložen znalecký posudek Mgr. Zsófie Kiss-Szemán
Vyvolávací cena:
85 000 Kč
95 000 Kč