Aukční rekordy
Vladislav Mirvald
Konstruktivní variace
Id: 404801
tuš/papír, rozměr listu 65,5 x 49 cm, neznačeno, zaskleno, rámováno, dílo bylo vystaveno ve Villa Pellé jako součást výstavy Mirvald Kaláb - Kód geometrie, 2021 (viz foto z výstavy)
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
93 000 Kč
A. B. Piepenhagen
Na řece
Id: 110601
olej/asfalt/karton, rozměr 20,5 x 23,5 cm, signováno vlevo dole monogramem AP, dekorativně adjustováno, přiložen posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
92 000 Kč
Hugo Ullik
Pohled na hrady Žebrák a Točník
Id: 279601
olej/plátno, rozměr 55,5 x 68,5 cm, značeno vpravo dole špatně čitelně, datováno, dekorativně rámováno, stav viz foto, v minulosti restaurováno, přiložen písemný znalecký posudek PhDr. Naděždy Blažíčkové-Horové,po
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
92 000 Kč
Marseille
Id: 281203
akvarel/papír, rozměr ve výřezu 25,5 x 39 cm, značeno, datováno a popsáno vlevo dole, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
92 000 Kč
Karel Špillar
Čtenářka
Id: 334811
olej/plátno, rozměr 57 x 64 cm, značeno vlevo dole, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
6 000 Kč
92 000 Kč
Vlastimil Zábranský
Dívka s trnovou korunou
Id: 357201
olej/plátno, rozměr 39,5 x 29 cm, značeno vpravo dole, malba v ploše lehce poškozená, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
4 000 Kč
92 000 Kč
Josef Loukota
Dívčí akt
Id: 358805
olej/plátno, rozměr 71,5 x 50,5 cm, značeno vlevo dole, v minulosti drobně restaurováno, novodobě rámováno
Vyvolávací cena:
6 500 Kč
92 000 Kč
Josef Velčovský
Osamělý beduín v krajině svých snů
Id: 366701
olej/plátno/karton, rozměr 30 x 38 cm, značeno a datováno vpravo dole, rámováno
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
92 000 Kč
Lodi na Ile de Sein
Id: 397304
kombinovaná technika pastel/tužka/papír, viditelný rozměr 11 x 16 cm, značeno a popsáno ve spodní části, zaskleno, rámováno, dílo pochází z pozůstalosti Karla Kučery, sekretáře a společníka Jana Zrzavého, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Janou Orlíkovou
Vyvolávací cena:
10 500 Kč
92 000 Kč
Vladimír Kompánek
Zimní čas V
Id: 424104
olej/sololit, rozměr 49 x 71 cm, značeno vlevo dole, rámováno, na vyžádání možno zajistit vystavení znaleckého posudku PhDr. Mariánem Kvasničkou
Vyvolávací cena:
10 500 Kč
92 000 Kč
Vlastimil Košvanec
Dívka se slunečníkem
Id: 469801
olej/plátno, rozměr 70 x 90 cm, značeno vpravo dole, nerámováno
Vyvolávací cena:
9 500 Kč
92 000 Kč
František Hodonský
Čeření
Id: 477802
akryl/plátno, rozměr 110 x 140 cm (VELKÝ FORMÁT), značeno a datováno vpravo dole, datováno a popsáno na zadní straně, nerámováno, získáno z ateliéru autora
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
92 000 Kč
József (Josif Josifovič) Boksay
Chaloupky u potůčku
Id: 8901
olej/plátno, rozměr 63,5 x 81 cm, signováno vpravo dole, datováno 1965, obraz i rám v původním velmi dobrém stavu
Vyvolávací cena:
30 000 Kč
91 000 Kč
Alexander Archipenko
Kráčející voják
Id: 14407
bronzová plastika, výška 51 cm, výška podstavce 2 cm, značeno na zadní straně Archipenko 1917, na přední straně štítek s názvem, jedná se pravděpodobně o pozdější, avšak mimořádně kvalitní odlitek
Vyvolávací cena:
22 000 Kč
91 000 Kč
Antonín Hudeček
Štrbské pleso
Id: 42101
olej/plátno, rozměr 100 x 148 cm, signováno vpravo dole, oděrky na rámu, obraz v původním stavu, restaurátorská zpráva z roku 1974 na zadní straně, konzultováno a posouzeno PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
22 000 Kč
91 000 Kč
Josef Čapek
Holubička
Id: 63702
kresba rudkou/papír, fixováno v původní paspartě, rozměr ve výřezu 23,5 x 33 cm, signováno vpravo dole, datováno 1933, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, posudek PhDr. Pavly Pečínkové CSc. přiložen, konzultováno s Prof. PhDr. Tomášem Vlčkem CSc. a Prof. PhDr. Jaromírem Zeminou
Vyvolávací cena:
20 000 Kč
91 000 Kč
Josef Písecký (Liška)
Přístav v Dubrovníku
Id: 128401
Vyvolávací cena:
12 000 Kč
91 000 Kč
Vilém (Willi) Nowak
Koupání
Id: 242607
olej/plátno, rozměr 52 x 72 cm, značeno a datováno vpravo dole, oděrky na původní adjustaci
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
91 000 Kč
Ruce ve vlasech
Id: 258502
papírový reliéf, rozměr listu 21 x 14,5 cm, značeno a popsáno ve spodní části, rok vzniku 1988, zaskleno, rámováno, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
2 800 Kč
91 000 Kč
Zdeněk Burian
Nepříjemné setkání
Id: 261301
kvaš/papír, rozměr ve výřezu 24 x 37,5 cm, značeno vlevo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno
Vyvolávací cena:
6 500 Kč
91 000 Kč
Josef Nálepa
Umělec se zlatým vejcem (Salvador Dalí)
Id: 277901
bronzová plastika, celková výška 52 cm, značeno a popsáno na podstavci, číslováno 4/450, přiložen certifikát díla, velmi dobrý stav viz foto
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
91 000 Kč
Zlatovláska
Id: 279102
reliéf olovo/cín/zlato, rozměr cca 20 x 17 cm, značeno na zadní straně, rok vzniku 2005, konzultováno a pravost potvrzena Nadačním fondem Kmentová Zoubek
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
91 000 Kč
Máří Magdaléna
Id: 292008
malba/deska, rozměr malby 13 x7,5 cm, značeno monogramem vpravo dole, zaskleno, oděrky na rámu, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Janou Orlíkovou
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
91 000 Kč
Salvador Dalí_
Adam
Id: 293901
reliéf, rozměr plakety viditelný 28,5 x 22 cm, materiál dle popisu na zadní straně, značeno a číslováno ve spodní části viz foto, zaskleno, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
91 000 Kč
František Kupka
Bílé rytmy na černé
Id: 301301
dřevoryt/japonský ruční papír, rozměr ve výřezu 29 x 42,5 cm, značeno v tisku vpravo dole, autorským razítkem vlevo dole, paspartováno, zaskleno, rámováno
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
91 000 Kč
Bretaňský přístav
Id: 331402
barevná kresba/papír, rozměr ve výřezu 14 x 16 cm, značeno a popsáno ve spodní části, list lehce zvlněn, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu, přiložen soudněznalecký posudek Mgr. Ing. Ivo Bindera
Vyvolávací cena:
11 000 Kč
91 000 Kč
Ptáček
Id: 357303
bronzová plastika, celková výška cca 10,5 cm, značeno ve spodní části, katalogové číslo 8145
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
91 000 Kč
Gustav Porš
Vlčí máky
Id: 360002
olej/plátno, rozměr 60 x 80 cm, značeno vlevo dole, mírně poškozený rám
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
91 000 Kč
Vlastimil Košvanec
Dívka na Petříně
Id: 376501
olej/plátno, rozměr 90 x 130 cm, značeno vlevo dole, nerámováno
Vyvolávací cena:
5 500 Kč
91 000 Kč
Buňky
Id: 378101
olej/lepenka, rozměr malby 31 x 43 cm, značeno a datováno uprostřed dole, paspartováno, zaskleno, oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
5 000 Kč
91 000 Kč
Vlastimil Zábranský
Náhrdelník
Id: 392601
olej/karton, rozměr 46 x 36 cm, značeno vlevo dole, zaskleno, rámováno, drobné oděrky na rámu
Vyvolávací cena:
4 500 Kč
91 000 Kč
Josef Velčovský
Lodě v podvečerním odlivu
Id: 393902
akryl/karton, rozměr 15 x 40 cm, značeno vpravo dole, rámováno
Vyvolávací cena:
3 500 Kč
91 000 Kč
Modrý drahokam
Id: 416801
olej/karton, rozměr 26,5 x 39 cm, značeno a datováno vpravo dole, číslo soupisu díla 3856 na zadní straně, rámováno
Vyvolávací cena:
9 500 Kč
91 000 Kč
Zármutek v rodině konkrétního lakýrníka, radost v komuně abstraktního malíře
Id: 426901
olej/plátno, rozměr 27 x 40 cm, značeno a popsáno ve spodní části, nerámováno
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
91 000 Kč
Karel Chaba
Postranní ulice
Id: 439103
olej/plátno, rozměr 55 x 45 cm, značeno ve spodní části, olištováno
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
91 000 Kč
Jaroslav Panuška
Valečov
Id: 464404
kombinovaná technika, tempera/olej/karton, rozměr 65 x 49 cm, značeno vlevo dole, popsáno vpravo dole, rámováno, poškozený rám, konzultováno a pravost potvrzena PhDr. Michaelem Zachařem
Vyvolávací cena:
6 500 Kč
91 000 Kč
Josef Jambor
Březová alej
Id: 474201
olej/plátno, rozměr 45 x 35,5 cm, značeno a datováno vpravo dole, zaskleno, rámováno
Vyvolávací cena:
9 500 Kč
91 000 Kč
Vladimír Komárek
Busta
Id: 486301
olej/plátno, rozměr 60 x 80 cm, značeno a datováno vlevo dole, rámováno, přiložen původní nabývací doklad z roku 1997
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
91 000 Kč
Miloslav Holý
Květiny a hruška
Id: 521101
olej/plátno, rozměr 60 x 77 cm, značeno a datováno vlevo dole, rámováno, poškozený rám, na zadní straně autorský štítek a výstavní razítko z Mánesa (viz foto), drobné oděrky v malbě, varianta díla publikovaného v knize Miloslav Holý 1897 - 1974, vyd. rodina umělce v roce 2011 (viz foto)
Vyvolávací cena:
12 500 Kč
91 000 Kč
Luigi Mayer
Přístav
Id: 525405
olej/dřevo, rozměr 21 x 41 cm, značeno vlevo dole, rámováno
Vyvolávací cena:
8 500 Kč
91 000 Kč